ادبیات، جامعه،‌ سیاست

نحوه ارسال داستان و مطلب به نبشت

حجم مطالبی که به نبشت می‌رسد معمولا زیاد است و بررسی دقیق همه مطالب نیازمند کار تیم نبشت است که ساکن کشورهای مختلف هستند. به همین دلیل نحوه ارسال مطالب را تغییر داده‌ایم تا هم برای شما ساده‌تر شود و هم همه اعضای تیم تحریریه نبشت به مطالبی که به نبشت می‌رسد، دسترسی فوری داشته باشند و بررسی‌اشان کنند. پس از این برای ارسال مطلب یا داستان کوتاه به نبشت، لطفا به این صورت عمل کنید:

۱) متن خود را در نرم‌افزار ورد تایپ و ویرایش کنید (رعایت نیم‌فاصله‌ها و علائم سجاوندی کمک می‌کند که مطلب شما زودتر برررسی، تایید و منتشر شود).

۲) اگر مطلب شما پاورقی دارد،‌ لطفا اطمینان یابید که الف) پاورقی‌ها مطلقا ضروری است. ب) پاورقی‌ها به صورت دینامیک است (یعنی وقتی نشانگر ماوس را روی شماره پاورقی قرار می‌دهید پنجره کوچکی باز می‌شود و محتوای پاورقی نمایش داده می‌شود).

۳) در ابتدای متن بنویسید که آیا نوشته‌ای که ارسال می‌کنید، داستان کوتاه یا مقاله به زبان فارسی است،‌ یا ترجمه شده. در صورتی که ترجمه شده،‌ لطفا نام نویسنده اصلی،‌ عنوان اصلی داستان/مطلب به زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری که از آن منتشر شده)، و نیز منبع اصلی متن (لینک وبسایت یا نام مجله یا کتاب و غیره) را حتما ذکر کنید.

۴) برای داستان کوتاه حداقل یک عکس مرتبط (با کیفیت بالا و عرض حداقل ۱۲۰۰ پیکسل و فرمت jpg/jpeg) و برای مقالات، هر تعداد عکس مرتبطی که لازم می‌دانید، از روی اینترنت پیدا کنید. (عکس‌هایی که شما ارسال می‌کنید ممکن است به خاطر محدودیت‌های کپی‌رایت استفاده نشود. اما به ما کمک می‌کند که تصاویر مشابهی از عکس‌هایی که محدودیت کپی‌رایت ندارند، پیدا کنیم.)

۵) فایل ورد (docx/doc) و تصاویر پیشنهادی خود را همراه با شرح کوتاهی از مطلب/داستان خود به ایمیل زیر ارسال کنید:

[email protected]ail.com

اگر سوالی در زمینه ارسال مطلب/داستان داشتید، که در بخش همکاری با ما پاسخی برای آن نیافتید، می‌توانید با همین ایمیل تماس بگیرید. 

لطفا قبل از ارسال مطلب، بخش همکاری با ما را بخوانید تا مطمئن شوید که داستان یا مطلبی که ارسال می‌کنید، از حداقل معیارهای کیفی که برای نشر محتوا در مجله نبشت در نظر گرفته‌ایم، برخورددار است. مطالب دریافت شده معمولا در ظرف حداکثر دو هفته بررسی می‌شود. اگر در این مدت مطلبی منتشر نشد، به معنای آن است که متاسفانه از معیارهای نشر برخورددار نبوده است.