تالان | سیامک هروی

“تالان” روایت زندگی ادهم است. گرگ زخمی که به ­خاطر عشقش “نازخاتون” سال‎ها درگیر جنگ با کشمیرخان بوده است. کسی که عشقش را دریک معامله نابرابر و خیانت‎بار ربوده بوده. حالا فرزند سومش دختر کشمیر خان را فرارداده و جان خود و تمام مردم قریه‎اش را به خطر انداخته است.

ادهم که دو فرزندش را در قاچاق تریاک از دست داده است، نگران پسر سومش است و از دیگر سو نمی‎خواهد دوباره دشمنی دیرینه تازه شود و انسان‎های بیگناه از دو سو کشته شوند. اما شخصی به نام ارتنگ بنا بر کینه‎ شخصی پای رستم قاچاقبر را دراین گیرودار باز می‎کند تا از این طریق به قتل و ویرانی بپردازد و انتقام بگیرد. دراین رمان، سرنوشت انسان‎ها را طبعیت خشن، حمله‎ گرگ‎ها و قاچاق مواد مخدر تعیین می‎کند. آدم‎هایی که به جز سلاح به چیزی دست نمی‎برند و به جز قتل و کشتار هنری ندارند، به ساده‎گی عاشق می‎شوند و به خاطر عشق‎شان از هیچ جانفشانی‎ دریغ نمی‎کنند. برنده می‎شوند و بازنده می‎شوند و این سرنوشت هی تکرار می‎شود. اما بازنده اصلی این معاملات زنان هستند.

زنان در نقش مادر، زن و خواهر عزیزترین های شان را در جنگ تریاک از دست می‎دهند و یا خود گروگان گرفته می‎شوند؛ مورد تجاوز قرار می‎گرند و یا به ساد‎گی سربه نیست می‎شوند. آنان در بهترین صورت، معشوقه‎های جنگسالارانی قاچاقبر می‎شوند و بازهم سرنوشت محتوم در انتظارشان باقی می‎ماند.

 شناسنامه کتاب

نام کتاب: تالان
نویسنده: احمدضیا سیامک هروی
ویراستار: روح‌الامین امینی
طراح جلد: عصمت‌الله احراری
ناشر: نشر زریاب

سیامک هروی نسخه پی‌دی‌اف رمان تالان را از طریق سایت نبشت در اختیار علاقه‌مندان گذاشته است. این رمان را از این‌جا می‌توانید دانلود کنید.

درباره‌ی نویسنده

کتابخانه نبشت

۴ دیدگاه

برای درج دیدگاه خود اینجا کلیک کنید

تازه‌ها