همکاری با ما:

نبشت نشریه‌ای برای همه نویسندگان و مخاطبان است. مطالبی که برای نشر به دست ما می‌رسد، پس از بررسی و اطمینان یافتن از همخوانی با معیارهای این مجله منتشر می‌شود. هدف این معیارها ارتقاء و حفظ کیفیت محتوای مجله و همزمان تشویق نویسندگان جوان و تازه‌کار به نوشتن است. هیچ عامل دیگری به جز کیفیت در تصمیم‌گیری برای انتشار یک نوشته تاثیر ندارد.

نحوه ارسال محتوا:

لطفا تمام نوشته‌ها و تصاویر خود را به شکلی که اینجا توضیح داده شده به نبشت بفرستید.

نبشت چه نوع مطالبی منتشر میکند؟

قالب‌های محتوایی که نبشت منتشر می‌کند، مقاله، جستار، داستان کوتاه، گزارش‌های مرتبط با ادبیات و فرهنگ و محتوای چندرسانه‌ای (فیلم، عکس و صدا) است.

مقاله نوشته‌ها و یا ترجمه مطالبی با موضوع‌های مختلف، از جمله ادبیات، فرهنگ، سیاست، جامعه، فلسفه، و امثال آن است. این مقالات باید تحلیلی و تفکربرانگیز باشد. نبشت به عنوان یک مجله، رویدادهای روز را به شکل یک رسانه خبری پوشش نمی‌دهد. بنابراین، مقالات نبشت، حتی اگر به یک رویداد خبری اشاره دارد، باید آن را از زاویه‌ای متفاوت پوشش دهد. مقاله می‌تواند معرفی و نقد یک کتاب نیز باشد. طول این مقالات بین ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه است.

جستار نوشته‌ها و یا ترجمه مطالب طولانی (از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه است) که یک موضوع مشخص را به شکلی بدیع و مستدل واکاوی می‌کند. هدف از یک جستار آشنایی مخاطبان با یک اندیشه و ایده و یا نگرشی تازه و غیرکلیشه‌ای به رویدادها،‌اندیشه‌ها و ایده‌هاست. جستارها باید نگارشی خلاقانه و همزمان ساده و خوانا داشته باشد. سبک نوشتار دانشگاهی برای انتشار در نبشت مناسب نیست.

گزارشهای ادبی و فرهنگی باید حداقل ۴۰۰  کلمه، و درباره یک رویداد مرتبط با ادبیات، فرهنگ، فیلم و سینما، نشر کتاب و اخباری شبیه آن باشد. در این گزارش‌ها تمام اصول اساسی روزنامه‌نگاری رعایت می‌شود. همراه با گزارش باید تصاویر مرتبط ارسال شود، و نقل‌ قول‌ها از رسانه‌ها با ذکر کامل منبع و از افراد با نام کامل همراه باشد.  این گزارش‌ها نباید با هدف تبلیغ برای یک سازمان،‌گروه، فرد و یا محصول تهیه شده باشد. نبشت آثار نویسندگان در قالب‌های دیگری مثل مصاحبه با نویسنده، انتشار بخشی از یک رمان یا داستانی از یک مجموعه و یا نقد کتاب معرفی می‌کند.

داستان کوتاه بین حداقل ۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ کلمه است. داستان‌های کوتاهی که بیش از ۴ هزار واژه باشد، با توافق نویسنده، در قالب کتاب الکترونیک رایگان منتشر شده و از طریق اپلیکیشن کتابخوان نبشت ارائه خواهد شد. شرایط نشر یک داستان در نبشت (چه در وبسایت و چه به شکل کتاب الکترونیک) این‌هاست:

  • از حداقل معیارهای ادبی پذیرفته شده برای یک داستان کوتاه برخوردار باشد
  • پیش از این جایی (به شکل چاپی یا الکترونیک از جمله در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌های شخصی) منتشر نشده باشد.
  • نویسنده توافق کند که نبشت امتیاز نشر و بازتولید اثر را در قالب‌های دیگر رسانه‌ای خواهد داشت.
  • داستان‌های ترجمه باید از کیفیت لازم برخورددار باشد و پیش از این جای دیگری منتشر نشده باشد.
  • مترجم باید مستقیما از زبان اصلی به فارسی ترجمه کرده باشد (رونویسی تطبیقی از ترجمه‌های فارسی یک اثر پذیرفته نمی‌شود.)
  • ترجمه باید با متن اصلی (و یا لینک به متن اصلی) ارسال شود و با معرفی کوتاهی از نویسنده و مترجم همراه باشد.

ویرایش مطالب:

تمام مطالب و داستان‌های ارسالی باید ویرایش شده باشند و «نیم‌فاصله»‌ها در تایپ متن رعایت شده باشند. مطالبی که ویرایش نشده، حتی اگر از معیارها و کیفیت لازم هم برخوردار باشد، منتشر نخواهد شد.

چندرسانهای

اگر دستی در عکاسی و فیلمبرداری دارید، تصاویر خود را با توضیحات آن برای ما بفرستید. محتوای چندرسانه‌ای شما باید با ادبیات، کتابخوانی، فرهنگ،‌جامعه و دیگر موضوعاتی که نبشت به آن می‌پردازد، مرتبط باشد. حق نشر عکس‌ها و ویدیو‌ها همچنان به شما تعلق خواهد داشت. تصاویری که ارسال می‌کنید، باید به دست خود شما تهیه شده باشد و یا حق انتشار آن‌ را داشته باشید. عکس‌ها و ویدیوها باید با کیفیت بالا و بدون واترمارک باشد و قبلا جایی منتشر نشده باشد.

دیگر اشکال همکاری

اگر گرافیست هستید و یا در برنامه‌نویسی و توسعه وب مهارت دارید، می‌توانید در طراحی جلد کتاب، یا تهیه پوستر و لوگو، و یا در تهیه کتاب الکترونیک و بهبود وبسایت و اپلیکیشن‌های نبشت به ما کمک کنید.

اگر ویراستار هستید، می‌توانید در ویرایش مطالب نبشت به ما کمک کنید و یا اشتباهات تایپی یا دستوری را با ارسال پیام به ما گوشزد کنید.

کتاب صوتی

نبشت قصد دارد نسخه صوتی مطالب منتشر شده خود را نیز تهیه کند. اگر در ضبط صدا و خوانش متن تجربه دارید و از امکانات و مهارت‌های حداقلی (مثل خوانش متن و کار با نرم‌افزارهای ویرایش صدا) برخوردارید، می‌توانید در ضبط مقالات یا داستان‌های نبشت به ما کمک کنید.

اشتراکگذاری مطالب نبشت

اشتراک مطالب و داستان‌های نبشت بر روی شبکه‌های اجتماعی از راه‌های خوب کمک به مجله است. اگر مطلبی را پسندیدید، لطفا آن را با دوستانتان روی فیسبوک، توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر پرسش یا نظری دارید و یا علاقه‌مندی همکاری با نبشت هستید، لطفا از طریق این فرم با ما تماس بگیرید:


[fc id='1' align='center'][/fc]