ادبیات، جامعه،‌ سیاست

درباره مجله نبشت

مجله نبشت در سال ۱۳۹۲ به عنوان یک مجله ویژه ادبیات داستانی فارسی ایجاد شد و به سرعت مورد استقبال خوانندگان فارسی زبان در ایران، افغانستان و دیگر کشورهای جهان قرار گرفت. بیش از هفتصد نویسنده اهل افغانستان و ایران، و در موارد متعددی حتی نویسنده‌های خارجی، برای مجله نبشت مقاله و داستان نوشته‌اند. در این مدت بیش از هزار داستان و مقاله در مجله نبشت منتشر شد، دو مجموعه داستانی از آثار ترجمه شده و نیز بهترین‌ آثار نویسندگان فارسی‌زبان تهیه شد، یک مسابقه داستان‌نویسی برگزار شد که بیش از ۱۶۰۰ نفر در آن شرکت کردند و بیست داستان برنده این مسابقه تابستان امسال در قالب کتاب چاپی و الکترونیک از سوی نشر نبشت منتشر خواهد شد.

اکنون با آغاز پنجمین سال فعالیت مجله (۱۳۹۷) تصمیم گرفتیم حوزه پوشش آن را گسترش دهیم و در کنار تمرکز بیشتر بر ادبیات و فرهنگ، به شیوه‌ای تازه به سیاست، فلسفه و مسائل اجتماعی نیز بپردازیم. هدف نبشت طرح پرسش‌های اساسی در این حوزه‌ها و ترغیب نویسندگان و مخاطبان به تفکر انتقادی و تحلیلی و انتشار پاسخ‌های بدیع متفکران به این پرسش‌هاست.

مجله نبشت از همان آغاز با درنظرداشت کیفیت و خلاقیت در محتوا ایجاد شد و به این اصل پایبند ماندیم، و اکنون، با گسترش حوزه فعالیت آن، تلاش مجله آن است که کیفیت محتوا را کماکان حفظ کند. نبشت به افزایش آگاهی عمومی، گسترش ارزش‌های انسانی و دموکراتیک از طریق تهیه محتوای رسانه‌ای خلاقانه و همخوان با اصول پذیرفته شده‌ ژورنالیسم حرفه‌ای متعهد است.

نبشت یک ابتکار کاملا فرهنگی، و متکی به سهمگیری داوطلبانه مخاطبان، نویسندگان، مترجمان و پژوهشگران فارسی‌‌زبان در ایران،‌ افغانستان و دیگر کشورهاست. هزینه‌های مالی این مجله از سوی بنیانگذاران و حامیان آن تامین می‌شود. مجله نبشت بخشی از فعالیت «نشر نبشت» است.

اگر پرسش یا نظری دارید و یا علاقه‌مندی همکاری با نبشت هستید، لطفا از طریق این فرم با ما تماس بگیرید.

[]
۱ Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder