ادبیات، جامعه،‌ سیاست

تیم نبشت

عزیز حکیمی
مشاور رسانه‌ای

محمد تاج‌الدین
دبیر ادبیات

مهدی کبورانی
دبیر تحریریه

مهام میقانی
سردبیر

نگار قانونی
ویراستار

علی‌ اکبری
دبیر تئاتر

درباره مجله نبشت

مجله نبشت در سال ۱۳۹۲ به عنوان یک مجله ویژه ادبیات داستانی فارسی ایجاد شد و به سرعت مورد استقبال خوانندگان فارسی زبان در ایران، افغانستان و دیگر کشورهای جهان قرار گرفت. بیش از هفتصد نویسنده اهل افغانستان و ایران، و در موارد متعددی حتی نویسنده‌های خارجی، برای مجله نبشت مقاله و داستان نوشته‌اند. در این مدت بیش از هزار داستان و مقاله در مجله نبشت منتشر شد، دو مجموعه داستانی از آثار ترجمه شده و نیز بهترین‌ آثار نویسندگان فارسی‌زبان تهیه شد، یک مسابقه داستان‌نویسی برگزار شد که بیش از ۱۶۰۰ نفر در آن شرکت کردند و بیست داستان برنده این مسابقه تابستان امسال در قالب کتاب چاپی و الکترونیک از سوی نشر نبشت منتشر خواهد شد.

اکنون با آغاز پنجمین سال فعالیت مجله (۱۳۹۷) تصمیم گرفتیم حوزه پوشش آن را گسترش دهیم و در کنار تمرکز بیشتر بر ادبیات و فرهنگ، به شیوه‌ای تازه به سیاست، فلسفه و مسائل اجتماعی نیز بپردازیم. هدف نبشت طرح پرسش‌های اساسی در این حوزه‌ها و ترغیب نویسندگان و مخاطبان به تفکر انتقادی و تحلیلی و انتشار پاسخ‌های بدیع متفکران به این پرسش‌هاست.

مجله نبشت از همان آغاز با درنظرداشت کیفیت و خلاقیت در محتوا ایجاد شد و به این اصل پایبند ماندیم، و اکنون، با گسترش حوزه فعالیت آن، تلاش مجله آن است که کیفیت محتوا را کماکان حفظ کند. نبشت به افزایش آگاهی عمومی، گسترش ارزش‌های انسانی و دموکراتیک از طریق تهیه محتوای رسانه‌ای خلاقانه و همخوان با اصول پذیرفته شده‌ ژورنالیسم حرفه‌ای متعهد است.

نبشت یک ابتکار کاملا فرهنگی، و متکی به سهمگیری داوطلبانه مخاطبان، نویسندگان، مترجمان و پژوهشگران فارسی‌‌زبان در ایران،‌ افغانستان و دیگر کشورهاست. هزینه‌های مالی این مجله از سوی بنیانگذاران و حامیان آن تامین می‌شود. مجله نبشت بخشی از فعالیت «نشر نبشت» است.

اگر پرسش یا نظری دارید و یا علاقه‌مندی همکاری با نبشت هستید، لطفا از طریق این فرم با ما تماس بگیرید.

[ufb form_id="3"]